Interlux

Vietos nustatymo prietaisas OTIOM, padedantis Alzheimerio liga sergantiems žmonėms nepasiklysti

 • Gamintojas: Otiom
 • Prekės kodas: 10100002

  OTIOM yra revoliucinis vietos nustatymo prietaisas, padedantis demencija sergantiems žmonėms nepasiklysti. Otiom yra skirtas tiek privatiems asmenims, tiek ir slaugos namams.


  Naudodamiesi Otiom prietaisu, globėjai sukuria individualiai pritaikytus saugumo lygius, kurie apibrėžia ribas, kur saugiai gali būti demencija sergantis žmogus. Jei jis išeina iš už savo lygmens ribų, slaugytojai ar artimieji iš karto gauna įspėjamąjį signalą į savo mobilųjį telefoną, o Otiom programėlė parodo jiems gyventojo buvimo, judėjimo vietą.


  Naujausių technologijų dėka Otiom tapo vieninteliu rinkoje siūlomu sprendimu, kuris nustato demencija sergančių žmonių buvimo vietą tiek patalposetiek ir lauke. Otiom atlieka informacijos perdavimą naujuoju siaurajuosčiu daiktų interneto (NB-IoT) tinklu. NB-IoT turi geresnę aprėptį nei GPS ir sunaudoja iki 30 kartų mažiau energijos. Dėl šios inovacijos Otiom tapo energiškai efektyvesnis už ankstesnes vietos nustatymo sistemas – baterijos nereikia nuolatos krauti, ji veikia net iki 30 dienų.  


  Otiom gerbia asmens teisę į nepriklausomumą ir orumą. Tai nėra stebėjimo prietaisas. Otiom tik perspėja globėjus, jei žmogus peržengia savo individualaus saugos lygmens ribas ir padeda jį surasti


  Otiom yra pakankamai tvirtas – jis nenustos veikti net įjungtoje skalbimo mašinoje, todėl šį prietaisą galima įsiūti į ligonio drabužius, o šiuos skalbti automatinėje skalbyklėje. 


  Otiom sistemą sudaro du elementai:

  • „Namų bazė“ – Tai maži, ekonomiški ir mažo galingumo „Bluetooth“ siųstuvai, išdėstomi namuose ir sukuriantys virtualią namų zoną. Kol asmuo, dėvintis Otiom prietaisą, yra namų zonoje, jis laikomas saugiu, o sistema veikia energijos taupymo režimu. (baterija veikia 3 metus).
  • Otiom prietaisas, ligonio nešiojamas ant kaklajuostės, arba įsiuvamas į drabužius. Jį galima skalbti skalbimo mašinoje (baterija veikia net iki mėnesio).


  Otiom prietaiso išvaizda sukurta taip, kad jis būtų priimtinas demencija sergantiems asmenims. Jis yra neutralus, malonus liesti ir neturi painių mygtukų ar maitinimo lizdų.


  Video medžiaga apie Otiom naudojimą:

  https://youtu.be/71KqxbXUpkg

  https://youtu.be/-nrAN-llp_w?t=2


  Video medžiaga apie Otiom slaugos namams:

  https://youtu.be/BdPAm_xiPdQ


  Kaip Otiom veikia:

  • Otiom „Namų bazės“ yra išdėstomos įvairiose namų vietose, gyventojams sukuriant virtualią saugią erdvę (namų zoną).
  • Demencija sergančiam žmogui duodamas dėvėti arba įsiuvamas į drabužius Otiom prietaisas.
  • Globėjai Otiom programėlėje nustato saugią zoną.
  • Otiom programėlė yra aktyvi ir pasirengusi įspėti slaugytojus/artimuosius, jei žmogus palieka nustatytą saugos lygį.
  • Jei žmogus palieka nustatytą saugos lygį arba viršija savo laiko, praleisto saugioje vietoje limitą, globėjai gauna signalą tekstine žinute, o Otiom programėlė parodo galimai pasiklydusio asmens buvimo vietą.
  • Otiom programėlė parodo, kuria kryptimi žmogus juda, ir parodo atnaujinamas jo buvimo vietas.
  • Otiom programėlė turi artumo indikatorių, kuris praneša, kai pasiklydęs gyventojas priartėja.
  • Žmogaus buvimo vieta nustatoma ir jį galima saugiai palydėti namo.


   Gamintojas: Otiom, Alfred Nobels vej 21 A, DK-9220 Aalborg, Danija.

   Pasiteirauti dėl produkto